Úvod » Archiv sezon » 2016 Jaro

1.kolo Medvědi B – Výlov 0.FC 4:0 (1:0)

publikováno 30.03.2016 (aktualizováno 18.07.2016)

Vý(do)lov-aná výhra

A je to tu, sezóna "Jaro 2016" začala ! My sme pred jej samotým štartom riešili pár otáznikov.
Najvačším problémom bola súpiska. Ako už vieme, Libor nabral smer Kanada, Čolek dlhodobo nejaví záujem o ukážku "pojď sem, kam jdeš" a Velitel chcel pani Krnáčovej dokázať, že miestopis Prahy zvládne a usadol za volant taxislužby.
Preto sa na poslednú chvíľu "žhavili dráty" a výsledkom bolo doplnenie kádru o dvoch hráčov.
Prvým je staronový plejer Zachy, ktorý sa na trávnik vracia po dvojročnej pauze. Tým druhým je nováčik Richard. Ten síce absolvoval zimnú prípravu v hale, no s blížiacim sa začiatkom sezóny o ňom nikto nemal žiadne správy.
Nakoniec všetko dobre dopadlo: po komunikácii na trase Fabio-Richard, Fabio-ZR a ZR-Akademik sa Richard zaregistroval. Týmto ďakujeme jak Zachymu, tak Richardovi, že sa začlenili a pevne veríme, že budú prínosom.

A teraz k zápasu. Súper "Výlov 0.FC" sa zišiel v počte 2+, my máme na lavičke štyroch hráčov. Rozhodca nikde, po dohode budeme sledovať čas a obojstranne hrať fér.
Kto očakával nejakú zmenu v našom pojatí hry, je buď naivný alebo nás nesleduje dlhodobo. Takže sme predvádzali klasický oldtimerovský futbal.
Skóre sa menilo v 17.min, kedy si po našom rohu stečoval súperov zadák mičudu do brány. Následne sme mali ešte zo 3 šance, ale tie zostali nepremenené. Ako hovoril Pixi, Fabio by si mal vycentrovať nohy = 2 strely a zakaždým zvonilo brvno. Prvý polčas skončil teda v náš prospech.

Prestávka nemala náznaky agresie a jedovatého slovníka, keďže "efendy" Lubošek bol na stovky kilometrov vzdialený. Slovo si vzal Leoš ale nič vážne :-)
Veľký podiel na góle na 2:0 mal Richard. Nasadil únik po ľavej strane, prešprintoval obrancu a poslal loptu pred bránu, kde ju už Fabio nemal problém (trošku odvážne tvrdenie) doklepnúť do odkrytej časti. Potom nastali z našej strany miestami hluché minúty a museli sme sa mať na pozore, aby súper nekorigoval stav.
Posledné dva góly padli v samom závere. Najprv sa v 58min presadil Richard, keď individuálne k tyči zvýšil na 3:0. Napravil tak svoj predošlý neúspešný lob. Minútu na to v rohu utancoval obrancov Zachy a prihral na nikým neatakovaného Bobíka. Ten stanovil konečný výsledok.
To už sme sa presunuli do miestnej "nálevny", kde sa čerti ženili. Leoš avizoval, že má narodky a Richard neunikol zápisnému a meninám zároveň. (Fabio)

Zostava: Leoš - Jirka66, Pixi, Kozelka, ZR, Richard, Lukáš, Zachy, Bobík, Fabio