Úvod » Archiv sezon » 2016 Jaro

4.kolo Medvědi B – Fifty-two faders 2:3 (0:2)

publikováno 30.03.2016 (aktualizováno 18.07.2016)

Zmar v poslední minutě!

Pokud mě paměť neklame, po zápase 4.kola mě prezident klubu určil, abych sepsal komentář k zápasu. Důrazně jsem odmítl psát o něčem, co jsem neviděl od první minuty. Bylo mi vysvětleno, že se nic podstatného do mého příchodu nestalo a tak se pod nátlakem přeci jen pokusím něco o zápase napsat. Jak již jsem uvedl, přicházím na zápas opožděně, díky zranění jsem vypadl ze sestavy a měl jsem to tedy bez pokuty. Ještě za plotem se musím zastavit, abych viděl útočnou akci vedenou Richardem. Ríša si vzal na vlastní polovině míč a prokličkoval až před brankáře hostů, vzápětí patičkou posunul míč za sebe a nabídl gólovou příležitost Bobíkovi, který bohužel neproměnil. Posunul jsem se o pár metrů dále a Bobík v další šanci opět zklamal. Konečně jsem se přesunul až na lajnu hřiště č.1, kde jsem mohl sledovat další průběh zápasu. Soupeř byl tradičně o mnoho mladší a běhavější.  Většina akcí soupeře šla přes jejich zjevně nejlepšího hráče s č.5, který dělal naší obraně velké problémy. Stalo se již tradicí, nejen v této sezóně, že se vždy najde někdo, kdo během celého zápasu nezavře papulu a pořád na někoho cosi pokřikuje. Vždy v tomto oboru vynikal Leoš, posléze převzal otěže pořvávání Lubošek a v dnešním zápase se ujal role největšího křiklouna Pixi. Nevím, zda to někoho vybudí k lepším výkonům, mě se zdá že pokřikování má spíše opačný efekt. V první půli si dokážeme vypracovat několik možností ke skórování, ale vše likviduje velmi dobře chytající gólman soupeře. Je pravda, že většina střel mířila do míst, kde to gólman neměl až tak složité. A jak už ve fotbale bývá, nedáváš, tak dostaneš. Soupeř dvakrát udeřil a tak po první půli prohráváme o dva a otočit vývoj zápasu bude velmi složité. Prášek o přestávce burcuje tým a svým tipem, že nakonec vyhrajeme 4:2, se snaží  hráče motivovat k větší aktivitě. Druhou půli jsme měli dalšího protihráče-sluníčko. Bylo v takové výšce na obloze, že jsem litoval všechny hráče Medvědů, zvláště pak Leoše v brance. Ten musel vidět úplný kulový, napsáno velmi slušně. Prahli jsme po vstřelení branky a bylo to na naší hře přeci jen poznat. Skóre druhého poločasu upravil Kozelka, když se dostal na dostře branky, nic světoborného nevymýšlel a poslal na branku svou jedovku oblíbeným bodlem. Střelu, kterou lehce tečoval obránce soupeře, už gólman neměl šanci lapit a tak se zatřepotala v síti. Dáváme kontaktní gól a ženeme se za vyrovnáním. To se povedlo po nádherné kombinaci, je to až neuvěřitelné, že dokážeme takhle pěkně zakombinovat. Gólová akce se zrodila na polovině hřiště, kde souboj nevypustil Zé Roberto, vybojoval míč a ihned ho přihrál na levé křídlo, bohužel už nevím komu, abych ho mohl vychválit za další rychlou a přesnou přihrávku až k rohovému praporku na téže straně, odkud míč putuje opět z první před úplně prázdnou branku, kde operuje Bobík a pro jistotu oběma nohama zasouvá míč do opuštěné branky.2:2! Práškův tip získává jasnější obrysy. Po vyrovnání skóre soupeř opět přidává na tempu, nebo Medvědi zvolnili, nevím, ale střely na Leoše se začínají nebezpečně množit a létají až nebezpečně blízko. Obě mužstva chtějí dva body a hraje se velmi svižně. Bohužel více šancí si připravuje soupeř a Prášek už na svém tipu netrvá a plichta by mu stačila. Asi není sám. Štěstěna byla ovšem v poslední minutě nakloněna na stranu soupeře. V úplném závěru zápasu zahrává rohový kop, míč se dostává k volné pětce, jak již jsem psal nejlepšímu hráči soupeře, ten má možnost se s míčem otočit čelem k brance a odhodlá se ke střele. Ta mu ovšem vůbec nesedla a z prudké rány se vyklubala takové malé drcnutí, které se ovšem ke zděšení Medvědů, dokutálelo do sítě! Vypadalo to, že nejméně dva hráči mohli míč uklidit do bezpečí, ale nestalo se tak. V posledních vteřinách se ještě snažíme vyrovnat, i my máme možnost kopat rohový kop, ale kloudnou střelu, ohrožující branku soupeře jsme již nevymysleli a tak z tohoto zápasu odcházíme s prázdnou. Body musíme získat tedy příště. (Prášek)