Úvod » Archiv sezon » 2015 Podzim

8.kolo Medvědi B vs. Atomový veverky B 2:2 (0:0)

publikováno 11.09.2015 (aktualizováno 30.11.2015)

Strata bodu v poslednej minúte

V nedeľu 8.11.2015 nastúpili Medvědi, proti súperovi, s ktorým sa stretli aj minulý rok Atomový Veverky B. Za hostí nastúpil aj obávaný ostro strelec F.B a tak bolo jasné, že obrana domácich bude musieť byť pozorná. Chýbal iba Jirko66, ale prišiel nás podporiť na lajnu.

Začalo sa prevažne na našej polovici, ale ďalej od brány. Hostia skúšali kombinovať, ale kombináciu sa nám darilo narúšať a hru kúskovať. Vpredu sa párkrát blysol Veliteľ, keď sa prekľučkoval na dostrel, ale na zakončenie mu už nezostali sily. V dobrej pozícii sa ocitol aj Pixi, ale ťažkú prihrávku dobre nespracoval. V druhej polovici prvého polčasu sme sa trochu posunuli z defenzívy, keď Lubošek viackrát zakončoval z druhej vlny, ale bohužiaľ nepresne. Po jednej odrazenej strele sa snažil dorážať Lukáš, ktorého brankár hostí nešportovo fauloval a bola z toho penalta. Balón si postavil Leoš, chýbali cm, ale brankár strelu nohou dokázal vyraziť. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo pár pokusov z diaľky zneškodnil alebo očami vytesnil Ze Roberto a tak držal čistý štít.

Druhý polčas sa začal trochu v lepšom tempe, čo podporil aj úvodný gól. V 35. minúte sa začala séria autov na polovici hosťa, ktorá vyvrcholila vlastným gólom v 36. min, keď aut hodený na bránu si po hlavičkovom biliarde hostia zrazili do brány 1:0. Dostali sme sa do vedenia čo nám vyhovovalo, pretože súper otvoril hru. Dostávali sme sa do breakov, ale finálna fáza sa nám nedarila. V 45. minúte hostia chybovali, keď obranca si dovolil kľučku ako posledný na Luboška, ktorý naštartoval a rutinérsky zakončil, keď obišiel brankára a do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Tretí gól sa nám streliť nepodarilo a tak prišli na rad hostia, snažili sa niečo vymyslieť, my sme sa začali zbavovať lopty a dostavali sme sa hlbšie do defenzívy. Lopty začali lietať okolo našej brány, častejšie zahrávali rohy a my sme začali byť všade a nikde. 56. min po rozohrávke nakrátko si F.B spravil priestor, keď dostal na strelca jeho kvalít, veľmi veľa priestoru a trafil presne. Začali sme sa strachovať o výsledok a hostia mali ďalšie príležitosti. V poslednej minúte zahrávali roh, pred bránou úplne voľný hráč hlavičkou Ze Roberta neprekonal, ale odrazenú loptu poslal do siete J. Sláma a bolo po zápase.

Ľudia bývajúci v okolí Pražáčky mohli začať zatvárať okná, pretože ako to už býva po zbabranom zápase Medveďov, slova sa ujal najmenší „medvedík“ :-p a kričal na nás, čo mu hlasivky stačili.

Či to pomohlo ukáže najbližšia nedeľa. Každý nech začne od seba, ak si chceme zahrať futbal, musíme do toho dať viac ako v nedeľu, častejšie striedať a bojovať jeden za druhého na oboch koncoch ihriska.

Športu zdar a futbalu obzvlášť, (Libor)