Úvod » Archiv sezon » 2015 Jaro

1.kolo Blesk VK B – Medvědi B 1:2 (0:2)

publikováno 05.04.2015 (aktualizováno 15.06.2015)

Vybojované víťazstvo

Pred štartom samotnej sezóny sme absolvovali aspoň nejakú prípravu v podobe haly a jedného modelovaného zápasu na Podviňáku. Oveľa väčším (a dlhodobým) problémom je káder.

Zachy bude celú sezónu mimo, Prášek sa dáva zdravotne do poriadku a Čolek…pravdupovediac, ja osobne už ani neviem kto to je :-)Naviac v jarnej sezóne sa očakávajú absencie v podobe dovoleniek resp. pracovných povinností ZR a Velitele. Preto sme tesne pred prvým zápasom stihli zaregistrovať Libora.

Na prvé stretnutie sme sa zišli v počte 7 plejerov. Chýbali spomínaní ZR a Velitel. Do brány musel teda Leoš. Aj keď bol súper o generáciu mladší, nezačal extra nátlakovo, preto sme sa osmelili viac my. Hneď prvá vážnejšia akcia končí gólom, keď Fabio prekonáva vybiehajúceho gólmana krížnou strelou. Blesk VK sa snaží vyrovnať, no Leoš je zatiaľ stále bezchybný. Brankár súpera dosť často vizuálne podporuje svojich takmer až z polovice ihriska, čoho využíva Kozelka – prehadzuje ho a lopta končí v prázdnej bráne. Polčas v klidu dohrajeme.

V druhej polovici súper ožil, ale Leoš stále drží čisté konto. Gólman naďalej podporuje svojich z polovice, čoho nevyužíva Fabio, keď 2x z polovice nepošle mičudu do prázdnej brány, ale vedľa. Je potreba si viac veriť a v takýchto prípadoch urobiť pár krokov k súperovej bráne.

Skóre sa mení až v závere, výsledok 2:1 v náš prospech. Pripisujeme si 2body. Vzhľadom k londýnskému počasiu odmietame 3.polčas, ktorého sa zúčastnili len Kozelka a Bobík. (Fabio)