Úvod » Archiv sezon » 2015 Jaro

2.kolo Dropa FC – Medvědi B 5:0 (3:0)

publikováno 05.04.2015 (aktualizováno 15.06.2015)

Jalová koncovka !

Na úvod musím vyjádřit velkou radost, že se obnovila tradice reportů ze zápasu a doufám, že to vydrží celou sezonu. Ale rychle k zápasu. Moc jsem se na něj těšil a hlavně jsem byl zvědav na naše dvě nové akvizice, které měly dorazit. A musím říct, že posily se mi líbily a ihned také zapadly do kádru, bohužel od nás také ihned pochytily (a já doufám že to bylo pouze v tomto zápase :-) ) naši proslulou tristní koncovku. Zřejmě je to nakažlivé. Ještě před zápasem nás ale překvapil Velitel, když rezolutně prohlásil, že dneska jde do branky. Chytat jsme ho neviděli ani nepamatuju. Nejvíc to zaskočilo Leoše, který si po minulém výborném výkonu v bráně zřejmě myslel, že se dostal do pozice jedničky, a tak přišel rovnou oděn do brankářského kompletu a musel se převlékat. Luboš to ovšem vysvětlil tím, že ho minule někdo nakopl tak, že nemůže skoro chodit, natož běhat, a v poli by byl k ničemu. To byl pádný argument a nezbývalo než tomu přizpůsobit sestavu a nutno dodat, že v bráně obstál se ctí a těch 5 gólů co jsme dostali nešlo rozhodně na jeho vrub! :-)

Dropa šlapala hned od začátku a výhru si zasloužila, ale výsledek 0:5 byl pro nás dost krutý, více by zápasu slušelo dejme tomu tak 4:7. V poli nás soupeři přehrávali, zejména díky tomu, že měli 2 rychlé a technické hráče, kteří tvořili hru. Šancí měli opravdu hodně a na rozdíl od nás je dokázali proměňovat. Jejich dosti ofenzivní styl (vůbec se nerozpakovali útočit klidně ve všech hráčích z pole) se jim ale mohl nevyplatit, často ztráceli míč a i my jsme měli hodně brejků, přečíslení či dokonce sólo nájezdů na gólmana. Dropa ale měla silných posledních 10 minut v 1.půli, kdy dokázala vstřelit 3 góly a tím bylo prakticky o vítězi rozhodnuto. Jeden padl po tvrdé a přesné střele, druhý po hezké kombinaci do prázdné branky a ten třetí chvilku před přestávkou jsme si bohužel smolnou tečí dali sami. Po přestávce se tento výsledek dlouho držel, a až před koncem zápasu nás soupeři dorazili dvěma góly z milosti. Ten čtvrtý byl obzvlášť kuriózní, útočník Dropy šel sám na Velitele a ten před ním couval, až zakopl a upadl a z lavičky to tak vypadalo jako dokonalý blafák, ale ve skutečnosti to byla spíš náhoda a klika. A poslední gól, pokud si dobře vzpomínám, padl taky do prázdné. Ještě jeden zajímavý brankářský zákrok předvedl Luboš, když míč sice krásně chytil ve vzduchu, ale už si nevšiml, že s ním přitom vyběhl z vápna ven. Všichni se tomu zasmáli, obešlo se to bez karet a sudí nařídil, světe div se – nepřímý kop! No, nám to rozhodně nevadilo a soupeři taky nijak zvlášť neprotestovali, bylo to tuším už za stavu už 0:4…

No a teď k našemu výkonu – byl v obou poločasech solidní, běhavý, obětavý, chvílemi jsme i slušně zakombinovali, ovšem koncovka tragická. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že každý z našich útočníků se alespoň jednou ocitl sám tváří v tvář gólmanovi, někteří jako Libor nebo Bobík i víckrát, Lubošek měl zase několik výživných střel a Kozelka tradičně místo přitažené placíry k tyči volil z dobré pozice obligátní bodlo do gólmana, nikdo ale nedokázal rozvlnit síť. Nejhezčím momentem zápasu pak nade vší pochybnost byla dalekonosná (a není na to asi vhodnější slovo než geniální :-p ) hlavička Zé Roberta prakticky od vlastního vápna, kterou přeloboval a tím vyřadil ze hry celou obranu Dropy a Lukáš, který si za ni šikovně zaběhl, pelášil sám na gólmana. A pochopitelně ho taky trefil J  No a absolutním vrcholem našeho zmaru pak byl zahozený pokutový kop po faulu na Leoše, který už se na to asi nemohl dívat, vzal to na sebe a rozvážným krokem pronikl do vápna, kde ho jeden z obránců pro jistotu sejmul – jasná penalta. Exekuce se ujal rutinovaný Lubošek a branka se možná třese ještě teď po jeho dělovce do tyče! Ještě nám svitla naděje, protože neposedný míč se od tyče odrazil zpět do vápna a jelikož tam v tu chvíli bylo všech 10 hráčů z pole, strhla se mohutná trma vrma, ale po několika velmi zajímavých odrazech balonu nakonec jeden ze soupeřů pojistil situaci odkopem přes všechny ploty. No dobře, můžu na závěr dodat, že to kluci v útoku neměli jednoduché, protože brankář Dropy opravdu podal velmi dobrý výkon, ale aspoň tu prázdnou branku za již překonaným gólmanem po Kozelkově přihrávce Fabio trefit mohl…:-o (ZR)