Úvod » Archiv sezon » 2015 Jaro

7.kolo Sokol V.-Notorax B – Medvědi B 6:2 (2:0)

publikováno 05.04.2015 (aktualizováno 15.06.2015)

Na neutrál to nejelo !

K dalšímu zápasu přijíždíme do Vysočanské arény v Zákostelní ulici, kde má domácí hřiště náš dnešní soupeř, Sokol V.-Notorax B. V zápase o čelo tabulky musíme rozlousknout dva velmi tvrdé ořechy! Tím větším ořechem je fakt, že se tentokrát budeme muset obejít bez našeho křiklouna, který si v minulém zápase vykoledoval již druhou žlutou kartu v sezóně, která mu vystavila jedno zápasovou stopku. Co to udělá s autem, když mu klekne motor, si dovedeme jistě všichni představit, co to ale udělá, když fotbalovému týmu odstavíte největšího tahouna-tudíž také hnací jednotku, to se mělo teprve ukázat. Myslím si, že i v tomto případě si kdekdo dokázal představit, co se bude dít. Proto jsme tak trošku potichu přemýšleli, zda nezkusíme udělat na soupeře menší levárnu a na zápis o utkání udělat černou kaňku. Nakonec jsme se rozhodli pro hru fair play a afričana jsme nepoužili. Rozhodnutí znělo jasně, Luboška využijeme jen jako trenéra, který nás bude tentokrát svým sytým hlasem popohánět jen z lavičky. Dalším ořechem byla změna hřiště, z Pražačky se pro tento zápas přesouváme na podstatně větší hřiště a vzhledem k omluvenkám budeme mít k dispozici jen jednoho hráče na střídání! No snad to nějak udejcháme. Do branky se postavil Zé Roberto, který si vychutnal své před zápasové pivečko a šlo se na věc. Sestava čítala tři obránce a tři útočníky, bylo domluveno, že podle situace při střídání se z útočné trojky do obrany podle potřeby zatáhne Bobík. Sestava soupeře byla opět, již tradičně podstatně mladší, jen dva hráči kazili věkový průměr, který si troufnu tipnout na takových 25let. Hned v úvodu zjišťujeme, že mladíci v dresu soupeře jsou na naše poměry až moc rychlí a že to dnes nebude žádná poklidná procházka růžovým sadem. Před začátkem jsme měli nafasovat lasa, abychom měli čím rychlonohé útočníky chytat! První chybu jsme přežili, to Kozelka vymyslel v rozehrávce šnečí příhru na Práška, kterou uloupil soupeř a Zé Roberto hned musel zadupnout doutnající problém před naší brankou. Další rychlý atak soupeře už skončil bohužel v naší síti, propadli jsme při bránění rychlé kombinace soupeře a ten do prázdné neměl problém skórovat. Naše snaha při útočení většinou ztroskotala na tom, že jsme na soupeřově polovině hřiště nedokázali podržet balón a kloudně si tak připravit šanci na zakončení. Naopak soupeř tento problém neřešil a často rychlostí přehrával naše beky, zvláště Práška, který prostě nestíhal. Druhý gól dostáváme nešťastně, když po menším zaváhání se útočník soupeře dostává ve vápně k míči o setinu vteřiny dříve než Zé Roberto a kolem stojné nohy Libora posílá míč do branky podruhé. To už nevypadalo vůbec dobře, prohráváme o dva góly, ve předu se moc nedokážeme prosazovat a většinu fyzických sil plejtváme při bránění. Míče,  které přetížená obrana dostane do útoku, se hned vracejí zpět a obránci tak nemají čas na vydýchnutí. Přesto si do poločasu dokážeme vytvořit nějakou tu šanci na korigování výsledku, ale žádná neskončí až tam, kde bychom ji chtěli vidět! O poločase zvláště Kozelka vysvětluje Lukášovi, že s jeho postavou je potřeba, aby si pokryl míč tělem, chvíli míč ve předu podržel a nezbavoval se ho hned, z první přihrávkou na nikoho! V druhé půli přišlo v tomto směru mírné zlepšení od útočných hrotů, nicméně to bylo pořád málo. Překvapením tudíž pro všechny přítomné bylo, že jsme dokázali vstřelit kontaktní gól. Prášek rozehrál rohový kop prudce před branku na Kozelku, ten míč minul, ale díky tomu před brankou soupeře vznikl velký chaos, ve kterém se nejrychleji zorientoval Lukáš a vleže překonal ležícího gólmana, už ani nevím čím! Paradoxně nám toto snížení stavu více ublížilo, než prospělo. Ucítili jsme šanci s vývojem zápasu pohnout správným směrem a hnali jsme se do útočení v pěti lidech.A to byla naše poprava. Soupeř nekompromisně využíval našich chyb v kombinaci, míče nám odebíral a brejky většinou ve dvou na samotného Zé Roberta hravě proměňoval. Pár těchto rychlých akcí nám definitivně zlomilo vaz. Soupeř nás přehrál, v závěru jsme odcházeli ze hřiště s debaklem a nic na tom nezměnil ani gól Práška, který alespoň trochu kosmeticky vylepšil skóre. Nicméně jsme u po zápasového občerstvení konstatovali, že se s dnešním  soupeřem hrát dalo, kdybychom nebyli nuceni jet bez motoru na neutrál. Ponaučení z dnešní bajky o zápase si jistě vezme Lubošek, nebude již toužit po žlutém trikotu od rozhodčího, bude držet papulu, jinak ho za trest nepustíme na hřiště, přivážeme ho ke střídačce a znovu bude muset trpět pohledem na naši hru! (Prášek)