Úvod » Archiv sezon » 2015 Jaro

8.kolo Medvědi B – Athletico Spořilov 4:2 (2:2)

publikováno 05.04.2015 (aktualizováno 15.06.2015)

Líder zdolaný zásluhou hattricku Luboška

Pred zápasom proti prvému mužstvu tabuľky sme spravili v zostave zmeny: na brankárskom poste: Ze Roberto vystužil zadné rady a do brány sa postavil Veliteľ a v útoku Lukáša nahradil Jirka. Súper vzbudzoval rešpekt len v tabuľke, pretože ako sa v úvode ukázalo, na ihrisku to neboli žiadni spielmachri.

Hneď v úvode sme však inkasovali. Bobík zbytočne stratil loptu v strede ihriska a nedôrazným bránením pustil hosťujúceho hráča k strele, ktorá prekvapila nerozchytaného Veliteľa a zapadla do brány. 0:1. Pomerne rýchlo sa nám podarilo vyrovnať, keď Bobík napravil svoje zaváhanie z úvodu, vybojoval stratenú loptu, posunul Luboškovi a ten chladnokrvne prekonal brankára Athletica 1:1. Povzbudený gólom sme sa tlačili dopredu a podarilo sa nám udrieť druhýkrát. Bobík zrýchlil rozohrávku rohového kopu na nabiehajúceho Libora a ten už zo svojej, ako sa zdá typickej pozície, poslal Medveďov do vedenia 2:1, keď nachytal brankára hostí nepripraveného. Athletico nás v závere polčasu zatlačilo pred vlastnú bránu, kde bolo najviac nebezpečné z autov hádzaných priamo do brány kde brankárovi clonili útočníci hostí. Po sérií autov sa súperovi nakoniec predsa len podarilo vyrovnať, keď sa nám odrazenú loptu v závere nepodarilo upratať a súper ju dokopol do prázdnej brány. 2:2. Ešte v prvom polčase sa nám zranil Jirka a tak našich útočníkov sme museli dopĺňať z obrany.

V prvom polčase treba vyzdvihnúť našich útočníkov, ktorý sa konečne snažili loptu podržať, ich nahrávky boli presnejšie a nachádzali aj hráčov nabiehajúcich z druhej vlny.

Hneď v úvode druhého polčasu sa hostia dostali k rohovému kopu. Hosťujúci hráč išieľ cloniť pred bránu a ako sa hovorí: TAK DLHO SA CHODÍ CLONIŤ PRED BRÁNU, AŽ JE Z TOHO VYKĹBENÉ RAMENO. Po nútenej 5 minútovej pauze a zavolaní záchranky (rameno úspešne nahodili a pacienta zobrali na vyšetrenie), sa mohlo pokračovať. Týmto pozdravujeme a želáme skoré uzdravenie. Trpezlivo sme čakali na svoju šancu a dobre bránili. Nakoniec sa nám podarilo misky váh nakloniť na našu stranu. Dlhý a pomalý aut preletel celou šestnástkou, kde dobre nabiehal Lubošek, ktorý sa dokázal uvoľniť a z prvej napálil loptu do brány. 3:2. Tím Athletico začal panikáriť. Po ich nepresnej strele nakopol loptu dopredu Veliteľ na Libora, ten ju spracoval do priestoru pre Lubošeka, ktorý našiel Bobíka. Jeho dobrú strelu brankár vyrazil pred dorážajúceho Lubošeka, no ten odmietol završiť hat-trick a v záklone prekopol odkrytú bránku. Výborný výkon predsa len Lubošek završil tretím gólom, keď ho z rohu presne našiel Pixi a bolo 4:2. Zostávalo necelých 10 minút do konca, ale už sa nič podstatné nestalo a pozornou obranou sme si náskok ustrážili.

Samozrejmosťou bol stabilný výkon Kozelku v obrane. :|

Zodpovedný kolektívny výkon podporený individuálnym výkonom Lubošeka nás udržal v hornej polovici tabuľky.

PO ZÁPASE SME SA DOČKALI POCHVALY OD LUBOŠKA, NA KTORÚ SME MUSELI ČAKAŤ AŽ DO 8.KOLA...dokonca nezvýšil ani hlas počas celého zápasu. (Libor)