Úvod » Archiv sezon » 2015 Jaro

10.kolo Medvědi B – Česlo 6:1 (2:1)

publikováno 05.04.2015 (aktualizováno 15.06.2015)

Rozdielne polčasy

V predposlednom kole (oficiálne dohrávka 2.kola) sme čelili súperovi Česlo, ktorý bol na predposlednej priečke, viacmenej s istotou zostupu. Hostia však neprišli na kávičku a vzhľadom k ich fyzickým proporciám sa dal očakávať tuhý boj. Zišli sa presne 5+1 kdežto u nás čakajú za lajnou traja na svoju príležitosť.

Od začiatku sa snažíme kombinovať ale nedarí sa. Až v 7.min sa presadzuje Lukáš keď z tesnej blízkosti otvára skóre. Súper hraje na doraz telom, rozhodca občas pískne nejaký faul na oboch stranách.

Druhý gól pridáva Fabio placírkou. O 5min na to ale urobí školácku chybu, keď sa nechá predskočiť súperom a obrať o loptu. Ten posiela prihrávku na rozbehnutého forvarda, ktorý pumelicou očesáva vlasy ZR a znižuje.

Do polčasu sa už nič podstatné neudialo a tak si na chvíľu doprajeme oddych. Cez prestávku si berie slovo Lubošek a už po X-tý krát nám vnucuje svoju trápnu filozofiu.  Napokon je to on sám, kto v úvode druhej polovice pridáva náš tretí gól. Česlo akoby rezignovalo ale aj naďalej skúša ohroziť našu bránu a to aj zo štandardných situácií. Jednej z nich predchádzal faul, keď sa súper doslova odplazil po štyroch mimo hraciu plochu a na prvý pohľad sa zdalo, že nebude pokračovať. Ale neznámy zázrak mu dovolil, aby už o pár desiatok sekúnd nasadil šprint smer klec ZR. Kam sa hrabe dnešná medicína…

Následne na 4:1 zvyšuje Jirka. Svoj tradičný gól po rohu pridáva v 52.min Libor. Súper nestihol zareagovať na Luboškov roh, na ktorý si z druhej strany nabehol Libor a triafa odkrytú bránu. O 2 minúty na to skóruje Lukáš a stanovuje výsledok na 6:1 v náš prospech. Česlo ukázalo, že má kvalitu aj keď tabuľka naznačuje opak.

Ani nie tak zápas ako druhý polčas vystihuje výrok nesmrteľného trenéra FC Liverpool Billa Shanklyho:

"Ani čínsky vůdce Mao nikdy neviděl lepší ukázku rudé síly."

Od sezóny “Jaro 2011“ (konečné 4.miesto) máme opäť šancu na pekné umiestnenie a preto je treba v poslednom zápase sezóny zabrať naplno. (Fabio)